Farebné trendy v interiérovom dizajne v roku 2023

Poďme zistiť farebné trendy v interiérovom dizajne, ktoré budú najviac používané v roku 2023.
Ak premýšľate nad tým, ako si zariadiť svoj nový domov, alebo ho chcete prerobiť, zamerajte sa na tieto farby:
taupe, zlatá, svetlomodrá. Tieto farby najčastejšie vidíte v návrhoch interiérov v roku 2023.
Dalo by sa nekonečne polemizovať o tom, prečo sú tieto farby trendy, ale možno existuje jednoduché vysvetlenie: pretože sú to krásne farby, ktoré vyzerajú skvelo v domácich dekoráciách.
Pozrime sa na ne jedna po druhej ako ich používať.

Taupe - sivohnedá farba

Prečo oslovuje
Pretože dodáva pocit tepla a útulnosti, pretože je elegantná a hodí sa ku všetkému.
Ako sa používa
Taupe so svojimi odtieňmi, ktoré prechádzajú do sivej, béžovej až krémovej, môže byť spoločnou niťou celej miestnosti, dokonca aj celého bytu, od podlahy cez nábytok až po steny.
Je ľahko kombinovateľná so svetlomodrou, ťavou a sivou umožňuje hrať sa s farbami rôznych prvkov, ktoré tvoria miestnosť.


Zlatá farba

Prečo oslovuje
Táto farba vždy predstavovala svetlo, silu a bohatstvo. Pripomína slnko, a preto prenáša pocit tepla a sily.
Navyše je to farba, ktorá sa od pradávna používa ako symbol bohatstva a prosperity.
Ako sa používa
Výber zlata v interiérovom dizajne má len jedno pravidlo, ktorým sa treba riadiť: menej je viac. Človek sa musí vyhnúť, ako už bolo spomenuté vyššie, nevkusným a neočarujúcim výsledkom! Voľba zlatej farby môže zahŕňať drobný nábytok, ako sú zrkadlá, rámy, obrazy, drobnosti, konferenčné stolíky alebo jedálenské stoly. Táto voľba, ak je dobre dávkovaná, vám umožní mať  svetlý a jemný bytový dizajn.


Svetlomodrá farba

Prečo oslovuje
Svetlomodrá farba sa vyznačuje extrémnou univerzálnosťou ako pri maľovaní stien domu, tak aj pri výbere určitých prvkov a zariadenia, pričom sa ukazuje ako farba príjemná na pohľad a ľahko kombinovateľná s inými farbami.
Ako sa používa
Svetlomodrá je v kontraste s červenou. Jej vplyv vedie k zníženiu krvného tlaku a spomaleniu tepu a dýchania. Z tohto dôvodu sa modrá používa aj vo farebnej terapii, aby ľudia zabudli na stres, zmierňuje úzkosť a problémy s nespavosťou. Upokojujúci a osviežujúci efekt je vhodný do obývacej izby, jedálne a priestoru na spanie.